Antena 3 Suceava›Regional›
Miercuri seară asfaltul s-a surpat din nou în intersecția din fața primăriei
Miercuri seară asfaltul s-a surpat din nou în intersecția din fața primăriei
Angajații de la drumuri au revenit joi dis-de-dimineață la intersecția dintre Strada Universității și Bulevardul 1 Mai, după ce miercuri seară asfaltul s-a surpat din nou. Potrivit acestora, apariția surpării a creat panică. Acesta este însă rezultatul lucrărilor efectuate în luna mai, când asfaltul a fost turnat prea rapid, iar acum, după ce terenul s-a lăsat, este nevoie de o nouă reparație a drumului.
Lucrătorii de la drumuri au revenit joi la locul cu pricina. Surparea a creat panică în rândul sucevenilor, însă, potrivit muncitorilor se așteptau la acest rezultat.
În tot acest timp, traficul rutier din municipiu este afectat, iar sucevenii trebuie să fie atenți pentru a nu-și pune mașina în pericol, Muncitorii speră, ca până la anul să nu fie nevoiți să intervină din nou.